Kiknek nem kell teljesíteni az 50 óra közösségi szolgálatot?
Vannak, akik mentesülnek a kötelezettség alól.
Vannak, akik mentesülnek a kötelezettség alól.
Jövőre érettségiztek és még nincs meg a kötelező 50 órád? Adunk pár tippet, hogy hol érdemes helyet keresnetek Budapesten és vidéken!
Még péntekig teljesíthetitek a közösségi szolgálatot ahhoz, hogy érettségizhessetek.
Az érettségi egyik fontos feltétele az ötven óra közösségi szolgálat teljesítése, de kiknek és hogyan kell teljesíteniük a követelményt? Összefoglaltuk.
Arról már számtalanszor írtunk, hogy az érettségi egyik fontos felvétele az ötven óra közösségi szolgálat teljesítése. De nézzük, milyen szabály vonatkozik például azokra, akiknek már van érettségi bizonyítványa, viszont most újra szeretne érettségi vizsgát tenni.
Vajon a vírushelyzetben is érvényben marad-e a szabály, miszerint a vizsgázóknak ötven óra közösségi szolgálat teljesítése is feltétele az írásbelik megkezdésének? Válaszolt a minisztérium.
Arról már számtalanszor írtunk, hogy az érettségi egyik fontos felvétele az ötven óra közösségi szolgálat teljesítése. De nézzük, milyen szabály vonatkozik azokra, akiknek már van érettségi bizonyítványa, viszont most újra szeretne érettségi vizsgát tenni.
Azt már biztosan tudjátok, hogy az érettségi vizsgák megkezdésének feltétele ötven óra közösségi szolgálat. Abban az esetben, ha ezt nem teljesítitek, nem kezdhetitek meg – egyetlen vizsgatárgyból sem – az érettségi vizsgát.
Az érettségi egyik fontos feltétele az ötven óra közösségi szolgálat teljesítése, ugyanakkor néhány kivételes esetben mentesülhettek a követelmény alól.
A vírushelyzet nem könnyíti meg azok dolgát, akik az érettségi feltételeként megszabott 50 óra közösségi munkát szeretnék valahogy összeszedni. Hogyan lehet a járvány alatt megoldani?
Bencsik János független képviselő szerint teljesíthetetlen a feltétel, ezért változtatásokat javasol.
Már van érettségi bizonyítványotok, de most újra szeretnétek vizsgázni? Milyen szabályok vonatkoznak rátok az 50 óra közösségi szolgálattal kapcsolatban? Itt a válasz.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.